Najnovšie recenzie zo sekcie Stany

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 21. novembra 2022

• ľahko postaviteľný
  • praktický
  • horší oproti staršiemu rovnomennému modelu
  • len jeden vchod, predtým mal tento model dva
  • lacnejšie použité materiály oproti predchodcovi

Bizam2 som používal roky od Japonska po Patagóniu a bol som s ním spokojný. Iste, zlomili sa nosné prúty, ale tie som si opravil/ kúpil nové, pretrhlo sa dno, ale zašil som ho pomocou sady na opravy. Stan si "na seba určite zarobil" a bola to dobrá investícia do stredných pomerov (nie extrém, ale bežné dažde aj sneženie a nie extrémny vietor znášal v pohode).
Kúpil som si preto opäť Bizam2 z "novej edície" s tým, že ho budem využívať na tri ročné obdobia a do normálnych podmienok. Hneď po rozbalení vidím, že dno tropika má lacnejší materiál, podobne vyzerajú zacvakávacie spojky a stan má zrazu len jeden vchod. Iste, cena je vcelku priaznivá, ale radšej by som si kúpil pôvodný Bizam2 za cenu o 30-40 eur vyššiu, než toto nové čudo. Lebo "vyslovený lacák" mi netreba. Dúfam, že funkčnosť nebude až o toľko horšia ako prvý dojem oproti "starému dobrému" Bizamu2. Nemyslím si, že idú v Husky dobrou cestou. Približujú sa totiž kvalitou k rôznym reklamným stanom na jedno použitie a "tesco stanom"...

Hannah Tycoon 2

Pridané: 10. októbra 2022

Zakúpený v FERRINO

• malý
  • ľahký
  • ľahko rozložitelný a zložiteľný
  • dvojpláštový

Ako veľmi amatérsky turista (3 dňová túra raz za rok) - pokiaľ hľadáte malý, ľahký stan na stredne ťažkú turistiku, pre jednu osobu, toto je skvelá stredná cesta.

Easy Camp Meteor 200

• Kvalita materiálov
  • Veľkosť
  • Predsieň
  • Ideálne stavať vo dvojici

Kvalitne vyrobený stan a jednoduchým postupom stavania s priloženým návodom. V predsieni sa zrážala voda, keď bola vložená podlaha, ale nič obmedzujúce. Všeobecne sme veľmi spokojní, dúfame, že nám dlho vydrží.

Cattara Zaton

Cattara Zaton

Overený zákazník 4home.sk Overený zákazník

Pridané: 12. septembra 2022

Zakúpený v 4home.sk

• Hneď pri prvom použití sa produkt začal trhať
Cattara Army

Spokey Altus

Spokey Altus

Pridané: 7. septembra 2022

• ľahký
  • skladanie vôbec nie je ľahké, podľa návodu sme to vôbec nevedeli až cez video na youtube sa nám to podarilo
Trimm COMFORT II

High Peak Garda 5

Overený zákazník Online sport Overený zákazník

Pridané: 30. augusta 2022

Zakúpený v Online sport

• Hlavný vstup má kolmú stenu, ktorá je prekrytá strieškou = keď prší, pri otvorení stanu nenatečie všetko dovnútra. Zároveň je možné mať otvorené predné dvere, resp. vetracie okno na nich aj počas dažďa. Stále ste v suchu a máte príjemný vzduch (predchádzajúci stan mal šikmú prednú stenu a vetracie okno - počas dažďa teda museli byť zatvorené a v stane bol nedýchateľný vzduch. Okrem toho, pri otvorení šikmého vstupu počas dažďa všetka voda natiekla dovnútra.)
  • Stan je veľmi vzdušný - veľké vetracie okno s moskytierou v spálni, bočný vstup s moskytierou, predný vstup s oknom, na ktorom je moskytiera. Intenzitu vetrania je možné postupne nastaviť zipsovým prekrytím jednotlivých moskytier.
  • Integrovaná podlaha = ľahšie sa udržuje poriadok v stane a nie je toľko hmyzu
  • Niektoré prvky, napr suché zipsy, ktorými sa zatemňuje bočné okno, sú horšie spracované. Tiež si nie som istý, koľko vydržia niektoré zipsy.

Priestranný rodinný stan s vynikajúcim vetraním. Veranda so strieškou a kolmá vstupná stena zabezpečujú komfort aj počas daždivých dní.

Zvyčajne sme v stane 3, maximálne 4 osoby. Zakúpenie stanu pre 5 osôb nám dáva viac priestoru a väčšie pohodlie pri pobyte v stane - určite odporúčam zakúpiť väčší stan, než je plánovaný počet osôb.

Vango Skye 500

Vango Skye 500

Pridané: 30. augusta 2022

Zakúpený v Alza.sk

• Stan je dostatočne veľký. Spálňa sa dá rozdeliť na dve časti pre 3 a 2 osoby. Rozdelenie je to vlastne kus čierneho materiálu ktorý sa úplne na 4 miestach. Takže dieťa vo vedľajšej spálni ti môže stále preliezť cez ,,stenu,,. Je to skôr taká optická zábrana. Pri malých deťoch v pohode.
  • Je tam dostatok miesta. Či už v spálni aj v predsieni. Spokojnosť.
  • Spálňa je čierna. A mala som pocit že sa ani tak nenahriala ako predsieň.
  • Troska nedomyslene vetranie. Aj keď si na vetracom otvore lepiace pásky aby bolo vetranie otvorené, preklápa sa to a tým uzatvorí celý vetrací otvor.
  • Spálňa stanú sa nedá poriadne vyvetrať. Nemá žiadne vetranie ktore by sa dalo otvoriť aby sa urobil prievan. Vetranie je iba na strope .

V stane sa dá stáť a fungovať keď prší. Spokojnosť

Jurek NANO 1

Jurek NANO 1

Overený zákazník Alza.sk Maugli

Pridané: 28. augusta 2022

• Skaldný
  • rýchlo postavitelný a rozobratelný
  • chýba predsieň
  • vetrací otvor je nedobre riešený, pri prudkom dažti tece dnu

Na krátke prespávačky v prírode je super, len ten vetrací otvor neni idealne riešený-krycí poklop neprekrýva celý otvor a pri prudkom daždi niečo pretečie dnu. Inak pre samotára ako ja je to celkom dobré pomer cena a výkon. Len čas ukáže aká je kvalita, kolko vydrží.

Husky Felen 2-3

Husky Bret 2

Registrovaný používateľ Registrovaný používateľ

Pridané: 26. augusta 2022

• Vyššia cena.
  • Kolíčky sa pri napnutí laniek ohnú.
  • Aby sa vonkajšie tropiko nedotýkalo vnútorného stanu, treba sa dosť snažiť a posúvať kolíčky a napínať/povolovať lanká.
  • Predsieň pre batohy je veľmi malá, asi len pre wibramy a nejaké drobnosti. Batohy radšej chrániť igelitovým vrecom mimo stan.

Vybral som si tento stan pre vyššiu odolnosť voči dažďu.
Menší dážď za temer bezvetria ustál v pohode.
Porovnával som oproti 40 ročnému československému stanu "Štart". Ten mal plastové kolíčky, ktoré bol problém zatĺcť do kamenistej pôdy, ale s jedným roxorom sa dali predpripraviť diery.
Podľa mňa za tých 40 rokov žiadne znateľné zlepšenie.
Kostra z oblúkov poskytuje viac vnútorného priestoru ako 40 ročný typ A.

Malatec Pop Up 220

Malatec Pop Up 220

Overený zákazník indarceky.sk Zuzana

Pridané: 23. augusta 2022

Zakúpený v indarceky.sk

Rýchle rozloženie, je potrebná trocha trpezlivosti pri jeho skladaní.

Warg Atak 2

Campgo Two-Layer Pop Up 2P

Pridané: 17. augusta 2022

• ziadne
  • maly
  • pre jedneho nie pre dvoch
  • hned sa nieco odtrhlo

Pridané: 15. augusta 2022

• Výborná vetrateľnosť
  • Pohodlná výška
  • Napriek rozmerom pôsobí kompaktne
  • Vyššia hmotnosť, tá ale zodpovedá veľkosti stanu

Výborný priestranný stan, dva vchody umožňujú dobré vetranie, pevná konštrukcia. Vyskúšaný v horúčave, stredne silnom vetre aj v daždi. V spálni sú v hornej časti 4 pútka, kde sa môže upevniť sieťka na drobnosti ( tú si určite dokúpim ) alebo sa tam dá natiahnuť šnúrka na sušenie trička či bielizne. Na svoje rozmery nepôsobí mohutne. V prípade potreby sa v predsieni pohodlne vyspí ďalšia osoba. Vychytávka - reflexné napínacie šnúry a pásik na dolnom okraji stanu.

High Peak Minipack

High Peak Minipack

Overený zákazník lidl.sk Daniela

Pridané: 12. augusta 2022

Zakúpený v lidl.sk

Nepaci sa mi tento stan,je maly,nevhodny pre dvoch pisu,ze je pre 2 osoby ale 2 sa tlacia a nevyspia sa,nema dobre vetranie,je to cista sauna,neodporucam

Zajo Lapland 3

Zajo Lapland 3

Overený zákazník Zajo Design Overený zákazník

Pridané: 9. augusta 2022

Zakúpený v Zajo Design

• Dva východy zo stanu
  • Umelohmotne uchyty do ktorych sa zasúvajú výstuže.
  • Slabé švy krorými sú prišité pracky o stan, o ktoré sa uchytávajú železné kolíky. Hneď prvý deň sa nám jedna pracka odtrhla. Mám ešte 25 ročný stan, na ktorom som taky problem nemal.

Zobrazujem 121 - 140 zo 500 recenzií 1...5 6 [ 7 ] 8 9...25