Heureka.sk - nákupný radca

Filtrovanie:
Vyberte filtre

Najlacnejšie ponuky Zajo Fox

Doprírody.sk

Zajo Fox

info v obchode

107,94 €

doprava od 2,50 €

Zajo Fox - Špecifikácia

Výrobca

Výrobca

Zajo

opraviť

Počet vchodov do stanu

2

opraviť

Určenie

expedičné

opraviť

Hmotnosť

Hmotnosť

2.7 kg

opraviť

Nepremokavosť tropika

Nepremokavosť tropika

8000 mm

opraviť

Tento stan poskytuje priestor na spanie pre jednu až dve osoby. Poskytuje dokonalú ochranu pred poveternostnými podmienkami. Vďaka jeho nízkej váhe ho využijete a oceníte všade tam, kde je pre vás dôležitý rozmer a hmotnosť.   Materiál: RainXpert , Duraflex® , Ultralight tent W/P podlaha: 10000 W/P vrchná vrstva: 8000 Počet osôb: 1 - 2 Hmotnosť: 2700 g Vrchná vrstva: 100% Polyester Ripstop 210T with PU coating Vnútorná vrstva: 100% Polyester Tafetta 190T Podlaha: 100% Nylon Tafetta 190T TPU with coating Konšturkcia: Alu Rozmer: 270 x 175 x 107 cm (230 x 145 x 97 cm) Sbalené: 49 x 19 cm   RainXpert Technológia RainXpert kombinuje najvyššiu úroveň ochrany voči počasiu a vysokú úroveň tepelného komfortu. Hlavný princíp spočíva v zátere s...

celá špecifikácia

Recenzie Zajo Fox

Overený zákazník Adam Sport

Overený zákazník

Pridané: 28. augusta 2015

Zakúpený v Adam Sport

80%

Odporúča produkt
 • Veľmi dobrá odolnosť voči dažďu
 • Postavaný drží dobre aj vo vetre
 • Veľký vchod
 • Trochu náročnejšie na stavbu pri silnom vetre ale dá sa
 • Vnútorná výška

Stan dobrý pre jednú osobu s dostatkom miesta na rozloženie výbavy vo vnútri. Viem si predstaviť spať vo vnútri aj 2 osoby ale skôr len krátkodobo keďže neostane miesto na veci (iba v kapsách po stranách vnútornej pláštenky ale tie neudržia ťažké veci).
Bol som s ním týždeň na turistike na Islande a prekvapil ma skvelou výdržou voči dažďu keďže pršalo každú jednu noc a aj v niektoré dni a to som ho mokrý zbalil, presunul sa inde, mokrý postavil a stále si držal nepremokavosť čo je pre iné stany osudné. Použil som na neho predtým aj impregnáciu na stany McNett ReviveX.
Vo vetre po upevnení lán na kratších stranách taktiež nebol problém aj keď je trochu ťažšie nájsť správnu pozíciu kolíčkov aby bol vrchný plášť úplne napnutý, ale to je len drobnosť.
Vchod je navrhnutý skvelo, keď je pekne tak sa otvorí a poskytuje veľký otvor a na mieste vchodu medzi vonkajším plášťom a vnútorným je dosť miesta na topánky. Keď pršalo tak som dokonca v tejto "predsieni" varil so zatvoreným vonkajším plášťom. Vetranie tiež fungovalo dobre keďže žiadna kondenzácia vo vnútri nebola.
Taktiež musím spomenúť že ako výhodu vidím aj spôsob stavby, keďže nosná konštrukcia je vonkajší plášť, teda ten sa stavia ako prvý a vnútorný plášť sa už len vkladá dovnútra, teda pri daždi vnútorná vrstva pri skladaní/rozkladaní nezmokne.
Trochu ma však prekvapila vnútorná vrstva, že nie je úplne napnutá a teda strop v strede vysí (vonkajšia vrstva bola postavená dobre a napnutá) ale človek si na to zvykne a keďže je z ľahkho materiálu tak ani si nevšimnete že ho občas dvíhate hlavou.
Teda na pár drobností pokiaľ nie je človek puntičkár a stan berie ako miesto na spanie tak musím tento stan odporučiť, pretože znesie dobre dážď, vietor, má dobré vetranie a miesto medzi vonkajšou a vútornou vrstvou.

Overený zákazník ZAJO OUTDOOR

Overený zákazník

Pridané: 21. júla 2015

Zakúpený v ZAJO OUTDOOR

100%

Odporúča produkt
 • Skladnosť
 • Nie je nutnosť dvoch osôb pri skladaní
 • Rýchlosť postavenia stanu
 • Pre jednu osobu plne vyhodujúci s premyslenými vychytávkami
 • Dve osoby sa vôjdu tiež
 • Šnúra na zavesenie mokrého oblečenia ako napr. u modelov fjord2,fjrod3, no dá sa to vyriešiť pridaním šnúry pod vnútorné okienko

Ak tento stan kúpite vo výpredaji ako ja, tak dostanete veľa muziky za málo peňazí. Túto kúpu určite nebudem ľutovať.
Kvalita spracovania je na vysokej úrovni, možno len menšie zádrhely so zipsami na vetracích okienkach. Všetky švy na vonkajšom stane sú podlepené, s prehľadom vydrží celonočný dážď.
Stan je vhodný pre ľudí, ktorí nechcú ťahať niečo veľmi veľké na prespávanie v prírode, ale ani veľmi malé, aby im nebolo ubraté z komfortu. Váha je cca 2,9kg, čo je stále dosť, no pre ľudí s extrémnymi záľubami postačí aj vonkajší plášť a nemusia ťahať zbytočnú váhu vnútorného stanu.
Hodí sa ako na hrebeňové viacdňové túry, ale aj pre deti na záhradu, či na letné festivaly pre "novovzniknuté lásky" :D.
Za mňa môžem povedať, že stan ZAJO Fox odporúčam každému, kto hľadá kompromisy medzi rozmermi a váhou.
Prírode zdar!

Vývoj ceny Zajo Fox