Trimm FORESTER

Ultraľahké
    Cyklistické
    Určenie
    turistické

Horský stan Trimm Forester, ktorý je mimoriadne odolný a vhodný aj pre náročné akcie. Vysokú stabilitu vo vetre zaisťuje dôsledná konštrukcia krížená v dvoch bodoch.

Po zložení je stan veľmi kompaktný a nezaberie veľa miesta.

• vetranie
    • nepremokavý
    • Rozmery: (Š × D × V ) (210 + 60) x 150 / 135
    • Rozmery: (zbalený stan) 15 x 15 x 45 cm
    • Hmotnosť:  3,4 kg
    • Konštrukcia: dvojplášťový samonosný stan s vnútornou konštrukciou
    • Vonkajší stan: 100% polyester 4000 mm H2O
    • Vnútorný stan: priedušný WR polyester
    • Podlážka: 100 % nylon PU 10000 mm H2O
    • Nosné prúty: durawrap tyče o ø 8,5 mm

• stan je priestranný a dosť vysoký
      • Zle sa stavia, nakoľko sa tyčky prevliekajú cez tunel a v dvoch miestach sa križujú. Tým pádom sa aj zle rozoberá.
      • Skoro nemožné vypnúť bočné steny, ktoré sa tým pádom dotýkajú vnútornej spálne a pri daždi potom premokajú (mám to vyskúšané)
      • Po daždi stojí na strieške voda, ktorá po otvorení stanu steká rovno do spálne na veci.

Tento produkt som si vybral, pretože mi bola odporučená značka Trimm a to konkrétne kvôli stanom. Konkrétny typ som si ale vybral sám. Do teraz som s takouto konštrukciou nemal skúsenosti tak som ju chcel vyskúšať. Konštrukcia je zrejme vetruodolná a priestor v stane dostatočne vysoký a priestranný, ale tam jej výhoda končí. Zle sa stavia a v daždi sa mi vôbec neosvedčil. Stan by som nikomu neodporúčal. Stan by som si určite nevzal do hôr. Je dosť ťažký a po zbalení aj dosť rozmerný. Môže byť vhodný na víkendové táborenie keď si ho odveziete autom.